Datum a čas konání Místo konání Vstupenka
21.12.2019 15:00 Divadlo Na Fidlovačce
31.12.2019 14:00 Divadlo Na Fidlovačce
31.12.2019 18:00 Divadlo Na Fidlovačce
17.1.2020 19:00 Divadlo Na Fidlovačce
18.1.2020 15:00 Divadlo Na Fidlovačce

Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.


Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.

Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků a budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid bouří. Někdo musí z kola ven.

Hra o hudbě, svobodě, dětských snech a o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. Hra o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Inscenaci pro Divadlo Na Fidlovačce připravuje režisér Adam Skala se svým mladým týmem. V titulních rolích se představí Daniel Krejčík/Lukáš Adam, Josef Polášek/Karel Zima, Štěpánka Fingerhutová, Jan Komínek/Marek Lambora, Aneta Krejčíková/Vanda Chaloupková a další.

Obsazení:

Marek Lambora / Lukáš Adam; Daniel Krejčík / Vojtěch Vodochodský; Josef Polášek / Karel Zima; Adam Kralovič / Prokop Zach; Štěpánka Fingerhutová / Magdaléna Kuntová; Aneta Krejčíková / Vanda Chaloupková; Jiří Racek / Zdeněk Vencl; Angelika Sbouli / Eliška Hanušová; Veronika Lapková / Anna Jiřina Daňhelová; Sára Halušková; Petr Jeřábek / Jáchym Kučera; Marek Zeman / Ondřej Hyneš; Jiří Roskot; Eva Miškovič; Barbora Králová; Karolína Tothová; Veronika Hanušová; Veronika Morávková; Zuzana Pilná; Michal Máša; Mirek Kosík; Jakub Šimůnek; Martin Smrž; Michal Kováč.

V PRODEJI MÁME KOMPLETNÍ PROGRAM Z PRODUKCE DIVADLA NA FIDLOVAČCE, VYBERTE SI DIVADLO A ZOBRAZTE AKTUÁLNĚ UVÁDĚNÉ TITULY: Divadlo na Fidlovačce , Komorní Fidlovačka


Fotografie a videa

Divadlo Na Fidlovačce

fidlovacka3.jpg
Divadlo Na Fidlovačce bylo postaveno už v roce 1921. Tak, jak ho dnes znáte, funguje od roku 1998, kdy byl jeho provoz zahájen hrou Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka v režii Tomáše Töpfera. V programu si vyberete z velké nabídky představení, ve kterých hrají hvězdy české divadelní scény. Uvidíte zde například Elišku Balzerovou, Sandru Pogodovou, Ivu Pazderkovou, Ondřeje Brouska či Petra Rychlého.
Mapa - Divadlo Na Fidlovačce

Křesomyslova, 140 00, Praha 4

Telefon: +420 241 404 040
E-mail: fidlovacka@fidlovacka.cz
Web: http://www.fidlovacka.cz

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz