CIMBÁLOVÁ MUZIKA MIROSLAVA KOTLÁRA


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Cimbálová muzika Miroslava Kotlára


Obsazení: Miroslav Kotlár, cimbál, klarinet, zpěv

Miroslav Kotlár ml., klarinet, zpěv

Tibor Beňák, kontrabas, akordeon, zpěv

František Lamač, housle, zpěv

Cimbálová muzika hraje již od 70. let, kdy zprvu rodinná kapela „Kotlárovci“ začala na severu Čech vystupovat zprvu se slovenskými čardáši a později i moravskou lidovou hudbou, která byla a je oblíbeným žánrem rodiny Kotlárů a zejména pak zakládajícího člena, kapelníka Miroslava Kotlára st. dlouholetým učitelem na Základní umělecké škole v Liberci.

Cimbálová muzika Miroslava Kotlára je na severu Čech známá svým pestrým repertoárem a uslyšíte ji téměř na všech městských oslavách a vinařských akcích pořádaných jak městy a obcemi, tak také soukromými podniky po celých Čechách. V roce 2018 cimbálovka oslavila své 1000 vystoupení od svého vzniku

Miroslav Kotlár ml. pokračuje v rodinné tradici lidových písní. Oproti svému otci již pouze amatérsky, zato má své nenahraditelné místo v cimbálovce. Vlastní profesí pedagog šíří lásku k lidové hudbě nejen mezi svými žáky.

Tibor Beňák je muzikant s tím největším muzikantským zápalem a srdcem. Ač velmi vytížen ve svém podnikání, drží svým rytmem kapelu nejen při muzice.

František Lamač je v Čechách známý profesionální houslista, který koncertuje s vážnou hudbou v doprovodu s harfou a operním zpěvem. Cimbálovku má ale za svou srdeční záležitost a je její nezastupitelnou součástí.


Fotografie a videaHlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz