SVĚTOVÁ VÝSTAVA KOSMONAUTIKY - rodinná vstupenka


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Cosmos Discovery - výstava o největším dobrodružství lidstva


Rezervované či zaplacené vstupenky nelze vyzvednout v místě konání, ale jen na prodejních místech!

SLEVY:

pro studenty / pro seniory ve věku 65 let a více / pro děti ve věku 6-15 let včetně

Dítě, jež nedosáhlo 6 let věku, zdarma bez vstupenky v doprovodu dospělé osoby s platnou vstupenkou.

Na světové výstavě kosmonautiky Cosmos Discovery prožijete opravdové příběhy hrdinů, dotknete se Měsíce, usednete do řídící kabiny raketoplánu, vstoupíte na palubu vesmírné stanice.

Výstava Cosmos Discovery představí návštěvníkům stovky exponátů mapujících vývoj pilotovaných kosmických letů od počátků až do současnosti. Obsahuje přes 200 originálních artefaktů z USA i Sovětského svazu, reálné modely raket a raketoplánů, průchozí expozice orbitálních stanic a unikátní dobové dokumenty.

U vstupu dostane každý návštěvník Space Card – kartu kosmonauta – se jménem a příběhem kosmonauta, o jehož vesmírné misi se na výstavě dozví další podrobnosti.

Návštěvníci uvidí ruský Sputnik, Lajku, Gagarina i americkou raketu Mercury. Nechybí lunární program Apollo, ale i ruský Lunochod, obrovský model rakety Saturn nebo originál ruského Soyuzu. Pestrá je přehlídka kosmických skafandrů. Největší pozornost upoutají části kosmických lodí a vesmírných stanic a řídící středisko v Houstonu. Výstavu doplňuje kromě mnoha videoprojekcí, také technologie dioráma, díky které návštěvníci vstoupí na Měsíc, či na Mars. V závěru výstava ukáže nejnovější plány na osidlování Marsu a v interaktivním Cosmocampu si všichni vyzkouší výcvik kosmonautů a 3D technologie.

Celá výstava je kromě popisek vybavena audioguidy, které všichni návštěvníci obdrží u vstupu zdarma.


Fotografie a videaHlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz