Koncert Katapult


Je nám to líto...

Omlouváme se, bohužel pro tuto akci
momentálně nenamáme žádné volné termíny.

Zobrazit jiné akce


Katapult je česká rocková skupina, vzniklá v roce 1975. Žánrově se jedná o hard-rockovou / pop rockovou kapelu a letos oslaví 40 let svým turné po České republice - Retro tour 40 let.


Zakladatelem a vůdčí osobností je kytarista a zpěvák Oldřich Říha, druhým stabilním členem kapely byl baskytarista Jiří „Dědek“ Šindelář. Původně se skupina jmenovala Mahagon. Do roku 1974 působila v Západočeském kraji. Po úředním zákazu se přesunula do Prahy. Název Katapult přinesl s sebou nový bubeník Anatoli Kohout. Skupina se po celou dobu své existence potýkala s „nepřízní“ osudu v podobě bubeníků, kterých se v ní vystřídalo několik: Vladimír Krampol (krátce v roce 1975), Anatoli Kohout, Jaroslav Kadlec, Milan Tutsch, Jiří Stárek, Pavel Lopata, Milan Balcar, Michal Šindelář, Karel „Káša“ Jahn (2008–2009). Hudba pochází vesměs od Oldřicha Říhy, texty většinou od Ladislava Vostárka. Kromě něj textovali pro Katapult mimo jiné také Pavel Vrba, Pavel Půta, Michal Bukovič, Milan Flanderka, F. R. Čech, nebo L. F. Hagen. Katapult za svou dlouhou a úspěšnou historii odehrál cca 7000 koncertů a v prodeji hudebních nosičů se mezi českými kapelami zařadil na druhé místo za Olympic. Dvakrát zvítězil v posluchačské soutěži Zlatý slavík. V roce 2007 byl uveden do Beatové síně slávy v kategorii hudebních skupin.

zpěv, kytara: Oldřich Říha

baskytara: Andy Budka
bicí: Michal Šindelář

 Divadlo A. Dvořáka Příbram

pribram6-1.jpg
Stálá divadelní scéna má v Příbrami více než padesát let dlouho tradici. U jejího zrodu stál Středočeský kraj a základní kámen byl položen 1. května 1957. V budově se konají nejen divadelní představení, ale také výstavy, prohlídky, hudební produkce, scénické čtení atp. Celý komplex, ve kterém jsou dvě divadelní scény, estrádní sál i kino, se stavěl podle návrhu Ing. arch. Hilského. 29. června 2006 zahrnulo Ministerstvo kultury ČR celý objekt mezi kulturní památky.
Mapa - Divadlo A. Dvořáka Příbram

Legionářů, 261 01, Příbram

Telefon: +420 326 531 504
E-mail: obchodni@divadlopribram.eu
Web: http://www.divadlopribram.eu

Více o místě konání


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz