Divadlo Ta Fantastika

Karlova, 110 00, Praha 1, Tel.: +420 222 221 366, predprodej@tafantastika.cz
Praha 1/Divadla - Praha 1
Divadlo Ta Fantastika

tafanastika-divadlo-6.jpg
TaFantastika je výjimečným počinem na divadelní scéně. Divadlo se totiž nedrží klasických forem divadelní práce, ale kombinuje několik výrazových prostředků dohromady. Černé divadlo rozšiřuje výrazové prostředky o další rozměr.
Mapa - Divadlo Ta Fantastika

Karlova, 110 00, Praha 1

Telefon: +420 222 221 366
E-mail: predprodej@tafantastika.cz
Web: www.tafantastika.cz


Pražské divadlo, které je specifické produkcí tzv. černých představení, vzniklo v roce 1980 v USA, kde jej založil český emigrant Petr Kratochvíl. Od té doby ušlo dlouhou pouť a dnes se řadí k předním uměleckým scénám. Je výjimečné nejen svou polohou v těsné blízkosti Karlova mostu, ale i prostředky, které používá. Diváctvo se tak může pokochat létajícími herci, kombinací hraného a černého divadla a především vycizelovanou scénografií. Díky tomu, že představení Aspect of Allice nepotřebuje ke svému vyjádření slova, je přístupné i pro cizince a slaví úspěchy i v zahraničí.

Pražské divadlo, které je specifické produkcí tzv. černých představení, vzniklo v roce 1980 v USA, kde jej založil český emigrant Petr Kratochvíl. Kratochvílovo divadlo TaFantastika se dostalo do tehdejšího Československa až po listopadové revoluci a od roku 1993 působí v prostorách paláce Unitaria v centru Prahy. Věhlas na tuzemské i zahraniční scéně přišel záhy a jeho repertoár klasických a původních kusů, které jsou inscenovány se svébytnou nonverbální gestikulací za využití černodivadelních efektů a triků, si našel cestu do podvědomí každého divadelního nadšence i běžné veřejnosti. O tom, že o představení tohoto divadla je zájem, svědčí například i počet repríz představení Aspects of Alice. To se hrálo již více než devět tisíckrát a to nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Repertoár divadla TaFantastika

  • Aspects of Alice

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz