Divadlo Image

Betlémská, 110 00, Praha 1, Tel.: +420 222 314 448, image@imagetheatre.cz
Praha 1/Divadla - Praha 1
Divadlo Image

divadlo-image-1.jpg
Představení má charakter černého divadla s tancem, originálními kostýmy, neverbální a pantomimickou hrou za doprovodu specifických zvuků a hudby. Vystoupení nejsou omezena pouze na domovskou scénu, soubor vyjíždí hrát i do zahraničí. Image se také stalo pravidelným hostem na zahraničních festivalech.
Mapa - Divadlo Image

Betlémská, 110 00, Praha 1

Telefon: +420 222 314 448
E-mail: image@imagetheatre.cz
Web: www.imagetheatre.cz


Někdy je těžké být na správném místě ve správnou dobu. Sedíte-li však v hledišti divadla IMAGE, pak se Vám to podařilo. Není ovšem divadlo jako divadlo. Černé divadlo je jiné, světlo je jiné a tma je jiná. Černá tma černého divadla je plná fantazie. Z tajemné a jakoby nekonečné hloubky černého kabinetu k Vám přicházejí poetické obrazy. Herce nevidíte, neboť jsou neviditelní. Jiné herce uvidíte dobře a až nebezpečně zblízka. Tanec vyjádří nevyslovené, zjitří emoce a zvítězí nad fyzikálními zákony. Hudba dokáže oživit neživé, tragické se mění v komické, neuvěřitelné se stává možným. A co víc, Vaše fantazie je dokonale probuzena. Budete-li chtít hledat s námi, můžete v sobě najít mnohé, o čem jste ani netušili.

Osobitý herecký soubor své první představení odehrál v roce 1990 v pražském klubu Lávka jako nezávislý a soukromý spolek. V brzké době si divadlo našlo cestu k úspěchu a po turné v Itálii získalo svůj stálý prostor v Pařížské ulici. Z jejich dílny vzešly např. inscenace Night Flight a Cabinet kuriosit a zázraků profesora Pražáka.

  • Afrikania
  • The best of Image
  • Cabinet
  • Black box
  • Studio Clip
  • Živý KaleidoskopHlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz