Krušnohorské divadlo

U Císařských lázní, 415 80, Teplice, Tel.: +420 417 515 940, pokladna@dkteplice.cz
Teplice/Divadla - Teplice
Krušnohorské divadlo

krusnohorske-divadlo-2.jpeg
Krušnohorské divadlo je jednou z dominant krásného lázeňského města Teplice. Divadlo je v současnosti součástí příspěvkové organizace Domu kultury Teplice. Na divadelních prknech tu pravidelně vystupují umělecké soubory z celé České republiky. Kromě divadla funguje v budově i kino nebo půjčovna kostýmů. Konají se tu různé koncerty, plesy, kurzy a je tu i možnost pronajmout si prostory pro vlastní akci.
Mapa - Krušnohorské divadlo

U Císařských lázní, 415 80, Teplice

Telefon: +420 417 515 940
E-mail: pokladna@dkteplice.cz
Web: www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo.html


Divadelnictví v Teplicích se začalo rozvíjet už v polovině 18. století na teplickém zámku. Divadlo navštěvovali především lázeňští hosté. Kapacitu mělo celkem 285 diváků. Právě svou kapacitou už v první polovině 19. století nevyhovovalo nárokům rozvíjejícího se města. V roce 1872 byla zahájena stavba nového divadla, jehož kapacita byla po dokončení celkem 1 000 míst. Už v roce 1919 ale divadelní budovu kompletně zničil požár.

Plán na stavbu nové budovy byl schválen v roce 1921. Nově postavené divadlo se už netěšilo takovému zájmu jako jeho předchůdci. Jeho rozkvět přišel až po válce, roku 1945 se otevřelo Smetanovou Prodanou nevěstou. Později se v něm střídala teplická opereta s ústeckou operou a mosteckou činohrou.

V 80. letech byl nedaleko divadelní budovy postaven Dům kultury Teplice, jehož je Krušnohorské divadlo dnes součástí. V jeho programu najdete představení pro dospělé, ale i pro děti.


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz