Divadlo v Rytířské

Rytířská, 110 00, Praha 1, Tel.: +420 224 186 114, info@divadlovrytirske.cz
Praha 1/Divadla - Praha 1
Divadlo v Rytířské

Rytirska-budova.jpg
Divadlo v Rytířské odkazuje svým názvem na ulici, ve které se nachází. Svou činnost zahájilo v sezóně 2012/2013 premiérou inscenace Frankie & Johnny. Divadlo se snaží svým programem oslovovat především české diváky, při výběru repertoáru klade důraz na divácky atraktivní činoherní inscenace, které zároveň odpovídají nárokům na kvalitní a vkusnou zábavu. Kromě toho se v jeho prostorách konají komorní koncerty a další pořady.
Mapa - Divadlo v Rytířské

Rytířská, 110 00, Praha 1

Telefon: +420 224 186 114
E-mail: info@divadlovrytirske.cz
Web: www.divadlovrytirske.cz


Umělecký soubor Divadla v Rytířské se může pochlubit hned několika slavnými hereckými osobnostmi: Terezou Kostkovou, Nelou Boudovou, Alešem Hámou, Miroslavem Vladykou, Radkem Holubem, Miroslavem Etzlerem či Karlem Zimou.

V divadle si na své přijdou jak milovníci komediálnějších děl, tak i těch vážnějších. Kromě činoherních představení sem můžete zajít i na koncert, velmi vyhledávanou položkou na programu divadla je například pořad Dasha a Pajky Pajk Quintet.

Divadlo odehrálo svou první sezónu na přelomu let 2012 a 2013. Má tedy za sebou relativně krátkou historii. O to delší je však historie prostor, v centru města, ve kterých se hraje. Ještě v 80. letech zde byly vystaveny exponáty Domu sovětské vědy a kultury. Před tím byl tento barokní dům naplněn svazky komunistických autorů. Sídlil zde totiž Ústav dějin KSČ. Před rokem 1945 zde existovala kavárna a ještě před tím třeba manufaktura na krajky nebo klášter obutých Karmelitánů u sv. Havla. Bylo by chybou tvrdit, že divadlo do těchto prostor vnesl až soubor Divadla v Rytířské v roce 2012. Před rokem 2012 se zde herci taktéž proháněli po jevišti, tentokrát však v rámci All Coulours Theatre, což je starší výraz pro současné černé divadlo Blacklight Theatre.

Repertoár Divadla v Rytířské

  • Dasha a Pajky Pajk Quartet
  • Frankie & Johnny
  • Úhlavní přátelé
  • Smlouva

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz