Divadlo Ponec

Husitská, 130 00, Praha 3, Tel.: +420 222 721 531, ponec@tanecpraha.eu
Praha 3/Divadla - Praha 3
Divadlo Ponec

divadlo-ponec-1.jpg
Scéna divadla Ponec se od roku 2001 se věnuje současnému scénickému tanci, pohybovému divadlu a jejich kombinacím, které umožňují současné technologie a inovativní konstrukce zdejšího divadelního sálu. Program divadla plní dramaturgie pestrou nabídkou domácích i zahraničních projektů a tanečních inscenací. Od roku 2004 tu funguje Dětské studio, jež si klade za cíl rozvíjet kreativitu u dětí ve věku již od 4 let.
Mapa - Divadlo Ponec

Husitská, 130 00, Praha 3

Telefon: +420 222 721 531
E-mail: ponec@tanecpraha.eu
Web: www.divadloponec.cz


Pražské divadlo Ponec najdete v bezprostřední blízkosti železničního viaduktu nedaleko Hlavního nádraží. Divadlo je to převážně taneční, patří občanskému sdružení Tanec Praha. Kromě toho je i místem pro odborné semináře, konference, diskuze a workshopy.

Divadlo nemá vlastní soubor. V jeho programu se realizuje celá řada malých i velkých projektů, ať už českých nebo zahraničních. Divadlo poskytuje zázemí tanečním festivalům Česká taneční platforma a Mezinárodnímu festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha. Domov tu našel i Fresh Film Fest, Malá inventura, Hybaj ho! a další. Kromě toho se tu každý rok koná mistrovství ČR v yoyování, tedy v ovládání klasické hračky známé jako jojo. Divadlo pořádá i interaktivní představení pro děti a jejich rodiče. Pamatují tu i na základní a střední školy.

Mezi léty 2004 až 2010 se tu natáčel pořad České televize Uvolněte se, prosím s moderátorem Janem Krausem. Od září 2010 se tu produkuje tentýž pořad pro TV Prima pod názvem Show Jana Krause.

Žižkovské divadlo Ponec dostalo své jméno podle Františka Ponce, který tu od roku 1910 provozoval známý biograf Royal Bioskop. Budova divadla původně sloužila jako drátovna a válcovna. Byla postavena v roce 1888 na zakázku továrníka Rudolfa Stabenowa.

Kino tady bylo pod různými názvy v provozu od roku 1910 až do roku 1968, pak tu byl jen sklad Filmového podniku hlavního města Prahy. V té době začal dům chátrat, později jej převzalo hl. město Praha. Od roku 1997 se hledalo nové využití prostor. Po veřejné soutěži a náročné rekonstrukci tu občanské sdružení Tanec Praha od roku 2001 provozuje divadlo Ponec.

Divadlo Ponec nemá vlastní soubor.


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz