Divadlo Karla Hackera

Klapkova, 182 00, Praha 8, Tel.: +420 284 681 103, info@divadlokh.cz
Praha 8/Divadla - Praha 8
Divadlo Karla Hackera

divadlo-karla-hackera-1.jpg
Divadlo Karla Hackera není profesionálním divadlem. Soubor má celkem 35 členů a hraje několikrát do týdne. Na jeho programu jsou především pohádky pro malé i ještě menší děti. Na své si však přijdou i dospělí, protože v prostorách divadla probíhají výstavy a vystoupení. Těžiště tvorby je estetickým programem pro mateřské školy, kam zájezd pravidelně jezdí. Soubor se skládá z ochotníků.
Mapa - Divadlo Karla Hackera

Klapkova, 182 00, Praha 8

Telefon: +420 284 681 103
E-mail: info@divadlokh.cz
Web: www.divadlokh.cz


Divadelní stánek Karla Hackera v pražských Kobylisích má za sebou mnohem starší historii, nežli by se zdálo. Tento prostor je v současnosti funkční s pomocí městské části Prahy 8 a zaměřuje se především na dětské diváky.

Divadlo Karla Hackera vzniklo již v roce 1913. Tehdy jej založil Karel Hacker. Ten zakoupil od ochotníka Karla Popilky loutkovou scénu. Právě loutky předznamenávají i celou další existenci tohoto kobyliského divadla. Divadlo se po druhé světové válce přejmenovalo na Jiskru. Jeho loutkové variace rozvíjejí klasickou formu loutkového divadla, které se hraje prostřednictvím marionet. V roce 2013 oslavil soubor tohoto divadla jubilejní výročí jednoho sta let od svého založení. Na jeho scéně hraje i umělecký soubor Jiskra.


Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz