Divadlo DISK

Karlova, 116 65, Praha 1, Tel.: +420 234 244 254, disk@divadlodisk.cz
Praha 1/Divadla - Praha 1
Divadlo DISK

divadlo-disk-1-1.jpg
DISK je pražské studentské divadlo, jehož představení můžete navštívit v Praze v Karlově ulici. Divadelní soubor tvoří studenti posledních ročníků DAMU. V sezóně jsou tu inscenace na programu téměř každý den a opravdu stojí za to, nadšení mladých tvůrců z nich přímo sálá.
Mapa - Divadlo DISK

Karlova, 116 65, Praha 1

Telefon: +420 234 244 254
E-mail: disk@divadlodisk.cz
Web: www.divadlodisk.cz


Školní divadlo DISK patří k pražské DAMU. Jeho představení vychází ze systému klasického repertoárového divadla se dvěma soubory, které tvoří studenti posledních ročníků kateder činoherního a loutkového divadla. Vychází vstříc různorodým uměleckým potřebám studentů, a tím i zvědavosti diváků. Absolvující ročníky DAMU tu vytváří inscenace, které mají přízeň obecenstva a variabilitou se měří s našimi předními divadelními scénami.Školní divadlo DISK zahájilo činnost v září 1945 premiérou Mahenova Nasredina

Školní divadlo DISK zahájilo činnost v září 1945 premiérou Mahenova Nasredina. Od té doby se do jeho inscenací promítají moderní umělecké proudy i společenská pnutí. V roce 1999 divadlo přesídlilo do atria DAMU v ulici Karlova. Autorem současné podoby divadelních prostor je architekt Karel Hubáček.

Divadelní soubory tvoří vždy poslední ročníky DAMU

  • katedry činoherního divadla (KČD)
  • katedry alternativního a loutkového divadla (KALD)

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz