Tečovice

763 02, Tečovice, Tel.: +420 577 103 781, ou.podatelna@tecovice.cz
Tečovice/Společnost - Tečovice
Jako rok vzniku obce se považuje rok 1141, neboť  z  tohoto roku  pochází nejstarší dochovaná písemná zpráva o tom, že Tečovice patří do přerovského arcihájenství. Obec byla ale osídlena již v paleolitu, neolitu a období kultur doby bronzové a železné. Historické prameny pak mlčí více než 150 let, až do roku 1307. V tomto roce držel samostatné panství Tečovice Buň z Tečovic, člen mocného vladyckého rodu. V Tečovicích tehdy byla tvrz, vedle které byl zbudován kostelík (pravděpodobně předchůdce kostela sv. Jakuba Většího, který je dnes rozhodně nejvýznamější historickou památkou obce).
Roku 1350 došlo ke spojení tečovického a malenovského panství. Střediskem se staly Malenovice a zatlačily tak do pozadí význam Tečovic. To mělo za následek ztrátu tvrze, jejíž zánik je datován do konce 14.století. Zajímavou postavou je zejména kněz Milíč z Tečovic, který údajně odešel do Kroměříže a je možné, že je totožný se známým kazatelem Janem Milíčem z Kroměříže. Poté Tečovice několikrát změnily majitele, několikrát byly prodány a zděděny.
11.8.1470 zde měl ležení král Jiří z Poděbrad, když se účastnil uherské války.
Rozhodnutím Heraldické komise Českého parlamentu dne 11.12.1992 získala obec vlastní znak.
Po dlouhou dobu byla naše obec součástí města Zlína. V referendu v r.1990 vyjádřili občané svou nespokojenost, hlavně se špatnou infrastrukturou obce, a od roku 1991 je obec samostatná.

  • Jan Milíč z Kroměříže - český kazatel
český kazatel
  • Kostel sv. Jakuba Většího
  • Kříž za hřbitovem - z roku 1746
  • Socha sv. Valentýna - barokní socha z poloviny 18.stoletíHlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz