Do obce vedou silnice III. třídy.
Železniční trať ani stanice na území obce nejsou.
Nejblíže je železniční zastávka Krnsko (jen pro osobní dopravu) ve vzdálenosti 5 km ležící na trati 070 v úseku mezi Neratovicemi a Mladou Boleslaví.
Nejbližší železniční stanicí (pro veškerou dopravu) je Mladá Boleslav hlavní nádraží ve vzdálenosti 7 km ležící na křížení tratí 070 z Prahy do Turnova, 064 do Staré Paky, 076 do Mělníka a 071 do Nymburka.
V minulosti Strenicemi vedla železniční trať Chotětov - Skalsko.
Zrušená železniční trať byla jednokolejná regionální trať, původně vlečka. Provoz na vlečce byl zahájen roku 1881, veřejná osobní doprava byla provozována od roku 1897. Přepravní zatížení trati vlaky pro cestující bylo minimální, jednalo o 2 či 3 páry osobních vlaků denně. Osobní doprava byla zastavena roku 1970, trať zrušena roku 1974.
(Zdroj: Wikipedie)
Oblast údolí Strenického potoka byla osídlena již od pravěku, což dokládají archeologické nálezy koster a bronzových předmětů. Dnešní obec STRENICE je doložená v písemných památkách již od 12. století, kdy byly Strenice osadou farní, a až do roku 1852 byly Strenice městysem. Obec Strenice zřejmě vznikla jako zástavba podél významné komunikace, která vedla v údolí Strenického potoka v podhradí tvrze Velké Horky. Koncem středověku lemovalo údolí 12 rytířských tvrzí.
Strenice jsou obcí velmi starou, náležely mezi „městečka království českého“. Název Strenice je vysvětlován různě: jedni tvrdí, že Strenice mají svůj původ od travnatých strání (Stránice), které obec obklopují; jinde se uvádí, že název je odvozen od osobního jména Straněj. Strenice ve starých záznamech bývají uváděny též jako Strejnice, Strýnice nebo také Straynice.
Strenice mají ve znaku lípu (s hnědým kmenem a zelenou korunou, stojící na černém, někdy zeleném, trojvrší) a na ní sedí šedý slavík – „od množství lip vůkol rostoucích a slavíků v údolí našem na jaře se zdržujících“ , jak praví kronika obce.
- Tvrz Velké Horky
- Hrad Malkov, zřícenina
- Kostel svatého Bartoloměje
- Socha Panny Marie Bolestné
- Socha svatého Jana Nepomuckého
- Socha svatého Vendelína, u nádraží
- Fara