Divadlo hudby Olomouc

Denisova, 779 00, Olomouc, Tel.: +420 585 223 565, divadlohudby@divadlohudby.cz
Olomouc/Divadla - Olomouc
Divadlo hudby Olomouc

pic-2850.jpg
Divadlo hudby není jen o hudbě, jak by se na prvý pohled mohlo zdát. Jeho prostor v sobě spojuje dovadlo, filmové projekce nebo třeba koncertní vystoupení. Intimní prostor moravského ultradivadélka je tavným kotlem moderního umění.
Mapa - Divadlo hudby Olomouc

Denisova, 779 00, Olomouc

Telefon: +420 585 223 565
E-mail: divadlohudby@divadlohudby.cz
Web: www.divadlohudby.cz


Divadlo hudby Olomouc v současnosti úzce spolupracuje s Moravským divadlem v Olomouci. Právě zde jsou vidět divadelní kousky, které pro svůj příběh potřebují komornější prostory. Kromě pohádek jsou zde k vidění i díla vážnější. Prostor úzce spolupracuje například s festivalem Dny židovské kultury. Poskytuje zázemí studentským i ochotnickým divadelním spolkům.

Olomoucké Divadlo hudby vzniká v roce 1968 na místě bývalé zasedací místnosti státního podniku. Jako takové se stává odnoží pražského Divadla hudby. Prakticky až do druhé poloviny 80. let minulého století se v něm divákům představovaly tzv. divadelní konzervy. Jedná se o technický termín, který popisuje stav, v jakém se představení reprodukovala. Je nutné dodat, že tyto „konzervy“ nemají nic společného s potravinovými výrobky, ale s tím, že se představení prakticky kopírovala a odehrávala stejně jak v Praze, tak i zde v Olomouci.

Prostor divadla není klasickou divadelní scénou, ale spíše tavným kotlem umění. Setkávají se zde různé žánry od projekcí filmů až po divadelní představení. Jeho program je zaměřen především na mladší věkové skupiny. Středoškolští studenti zde dokonce sami nacvičují a odehrávají svá představení. Jeho programové zacílení potom směřuje k nejmladším věkovým skupinám diváctva. Dnes úzce spolupracuje s Moravským divadlem Olomouc, kterému poskytuje prostor pro komorní představení.

Repertoár Divadla hudby Olomouc

  • Když se zhasne
  • Královny

Fotografie a videa


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz