Kultura.cz nadělovala v dětském domově


5.12.2014

Trošku radosti a snad pěkný kulturní zážitek čeká děti z dětského domova Radost, kterým jsme k Mikuláši věnovali vstupenky na nedělní představení muzikálu Marie Antoinetta. Děti se již můžou zároveň těšit na ježíška, kde na ně čeká opět nějaké překvapení.

Dětský domov Radost jsme si vybrali záměrně pro jejich originální přistup k dětem, o které pečují. Děti se zde snaží žít jako v běžné rodině. Nemají žádné uklízečky, kuchařky nebo švadleny. Děti uklízejí a vaří společně s vychovateli. Děti chodí běžně nakupovat potraviny na večeře, aby se naučily jednak hospodařit s penězi a věděly také kolik co stojí a jednak, aby dokázaly odhadnout, kolik jídla je třeba. Ne vždy se večeře podaří, někdy se něco připálí, jindy je jídla málo …, ale tak to chodí přece v každé rodině….

Aktuálně je v tomto dětském domově 16 dětí. Nejmladší dívce je 9 let a nejstarší 21 let. Věkový průměr činí 15 let. Domov zde zatím našlo 5 kluků a 11 holek. Děti žijí v 10ti jedno až dvoulůžkových pokojích, mají k dispozici 2 obývací pokoje a 2 kuchyně s jídelnou.

Kultura.cz chce s  dětským domovem Radost navázat dlouhodobou spolupráci a přinášet dětem originální kulturní zážitky. Pokud byste chtěli tomuto skvělému zařízení pomoci i Vy najdete veškeré informace na jejich webu v sekci „Jak pomoci“.

Tým Kultura.cz


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz