Živé kino ve filmových střižnách


Živé kino je název pěti projekcí právě dokončovaných českých dokumentárních filmů, které se uskuteční od 23. do 30. srpna 2015 v pražských filmových střižnách.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů

Tyto projekce předznamenají podzimní Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava, na němž se uváděné filmy představí ve světové premiéře. Ředitel tohoto festivalu vysvětluje, že hollywoodská studia často investují nemalé peníze do testovacích diváckých projekcí svých dokončovaných snímků. Živé kino plní pro mnohé české filmaře velmi podobnou roli.

Filip Remunda
Filip Remunda

Diváci budou mít příležitost setkat se jak s předními českými filmaři, například s Filipem Remundou a Martinem Ryšavým, tak i se zástupci nastupující filmařské generace Kristinou Bartošovou, Tomášem Kratochvílem a Janem Šípkem.

Zapomenuté transporty do Polska
Zapomenuté transporty do Polska

V jihlavské části Živého kina pak již tradičně proběhne pět filmových projekcí na pěti různých místech Jihlavy. Letošním klíčem k jejich výběru je oslava sta let provozu městského kina Dukla. Mezi promítanými tituly diváci najdou například populární dokument režiséra Ivo Bystřičana Mých posledních 150 000 cigaret nebo i Českým lvem oceněné Zapomenuté transporty do Polska režiséra Iva Přibyla.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz