Zimní hrátky na Horním hradu


Již tento víkend se v rámci otevření Horního hradu můžete těšit na speciální program pro děti i dospělé.

Hrad Hauenštejn, známý též jako Horní hrad, otevírá své brány v roce 2015 jako jeden z prvních hradů v západních Čechách. Na sobotu 21. února je pro návštěvníky připraven tématický herní program pro děti. Zažijete putování za Ledovou královnou a masopustní veselí při výrobě masek. Jednotlivé úkoly jsou inspirovány pohádkou Hanse Christiana Andersena.

LEDOVÉ A ZMRZLÉ ZIMNÍ HRÁTKY proběhnou na Horním hradu a v jeho okolí v sobotu 21.února 2015 od 11. do 15.hodin

V případě nepřízně počasí je pro Vás připraven i náhradní program. Masopustní průvody bývají v únoru v plném proudu. A i kdybyste nestihli ten letošní, můžete se s námi připravit na jakýkoli jiný nebo na Vaši karnevalovou oslavu. Namísto tvoření na sněhu a ledu Vás naučíme, jak si vytvořit masopustní masku. Materiál bude k dispozici. Pokud však doma máte staré noviny, neváhejte si je s sebou donést (časopisový papír se k tvorbě nehodí). Při tvoření se také pobavíte při divadelním představení Viktora Braunreitera. Časový plán tvoření masopustních masek je stejný, tedy 21.února od 11 do 15 hodin.

Vstupné na akci je součástí standardního vstupného na hrad. Více informací o hradu, prohlídkové trase i vstupném naleznete na profilu hradu Hauenštejn.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz