Zcela nový příběh Harryho Pottera jako divadelní hra


Fanoušci Harry Pottera pozor! Britská spisovatelka J. K. Rowlingová ohlásila, že chystá nový příběh slavného čaroděje. Půjde o divadelní hru s názvem Harry Potter and the Cursed Child.

Joana Rowlingová
Joana Rowlingová

Harry Potter a prokleté dítě. Tak zní v překladu název nové divadelní hry autorky Joanne Rowlingové. Spisovatelka oznámila světu velkou novinu v pátek 26. června 2015, přesně 18 let potom, co ve Velké Británii vyšla úplně první kniha o mladém čaroději.

Harry Potter
Harry Potter

Autorka zatím mnoho neprozradila. Víme však, že půjde o dosud nevyprávěný příběh z Potterova života, který představí i jeho zavražděné rodiče. Nebude to však klasický „prequel“, tedy děj předcházející v dějové chronologii příběhu dříve uveřejněného díla.

Harry Potter
Harry Potter

Na příběhu Rowlingová spolupracuje s ceněným šestatřicetiletým dramatikem Jackem Thornem. Herecké obsazení zatím není známé. První diváci uvidí hru v londýnském West Endu v létě 2016. Vstupenky však půjdou do prodeje už letos na podzim. Zda a kdy se dočkáme českého zpracování Harry Pottera, je zatím ve hvězdách.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz