Zámek v Telči chystá pohádkový víkend


Oblíbený zámek, který je od roku 1992 spolu s historickým centrem města Telč zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, chystá na víkend 6. až 7. června pohádkovou akci.

Nádvoří zámku Telč
Nádvoří zámku Telč

V zámecké zahradě a v celém rozlehlém zámeckém parku bude pro všechny dobrodruhy připravena pohádková cesta. Na jejím začátku děti obdrží mapku a s pomocí pohádkových postav pak budou plnit nejrůznější úkoly. Po celou sobotu a neděli bude pro veřejnost připravena také fotokostymérna, kde se budou moci návštěvníci vyfotografovat v kostýmu včetně dobového účesu.

Princezna
Princezna

Těšit se můžete i na několik divadelních představení v podání skupiny scénického šermu. Na zámeckém spodním nádvoří se po dobu celé víkendové akce uskuteční řemeslný trh, který bude věnován dětem a bude zaměřen na dětské dílny. Pro všechny návštěvníky bude opět připravena pohádková kavárna s pohádkovými projekcemi.

Zámek Telč
Zámek Telč

V neděli bude pak na nádvoří zámku probíhat program s moderátory Hitrádia Vysočina. Krásný pohádkový víkend spolupořádá Barrandov Studio, a. s., Hitrádio Vysočina, DDM Telč a MÚ v Telči.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz