Zámek Buchlovice zve na prodejní výstavu fuchsií


Tradiční letní prodejní výstava fuchsií se v zámeckém parku v Buchlovicích koná již od roku 1982. Letos máte možnost vidět sbírku fuchsií čítající více než 1400 starých i nových odrůd od šlechtitelů celého světa včetně slavných českých odrůd „Perle“ a “Márinka“.

Fuchsie

Do Buchlovic se fuchsie dostaly poprvé po dokončení srovnávacích pokusů se světovým sortimentem v Průhonicích v roce 1970. Původních 350 odrůd fuchsií bylo následně pečlivě zrevidováno a doplněno odborníkem a sběratelem p. Jiřím Mrázem z Bělčic. Právě díky němu, a také díky dlouholetému zámeckému zahradníkovi Pavlu Vláškovi a vynikajícímu odborníkovi Pavlu Talichovi, zahrnuje dnešní zámecká sbírka přes 1400 odrůd a patří k nejvýznamnějším a nejproslulejším sbírkám fuchsií v Evropě.

Fuchsie

Od roku 1982 jsou buchlovické fuchsie zpřístupněny v letních měsících veřejnosti. Návštěvníci si tak vedle prohlídky zámeckého parku mohou zajít i do zámeckého zahradnictví a tam si pod dohledem odborníka zakoupit zrovna tu správnou odrůdu, poinformovat se o její historii i o tom, jak o svou novou květinu dobře pečovat. Kromě fuchsií nabízí zámecké zahradnictví také řadu dalších rostlin, patřících k nezbytnému vybavení každého zámeckého parku, jako jsou například ibišky nebo oleandry.

Fuchsie

Prodejní výstava potrvá do konce září 2015, a je přístupná každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Vstup do zahradnictví je možný pouze se zakoupenou vstupenkou do parku, či zámku!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz