Zámek Brtnice otevřel velmi zajímavou expozici


V neděli 7. června otevřel zámek Brtnice expozici Černá smrt - Historie morových ran. Zhlédnout ji můžete až do 30. září 2015, a to každý den od 10 do 17 hodin.

Zámek Brtnice
Zámek Brtnice

Mor se ve městě Brtnice v minulosti objevil několikrát. Letos si místní připomínají smutné 300. výročí největší morové epidemie v Brtnici. S tím souvisí tzv. Morové průvody, které se tu konají již od roku 1926. Historický morový průvod zažije Brtnice i tento rok. Ku příležitosti  zmiňovaného výročí můžete dokonce letos obdivovat na zámku Brtnice výstavu s názvem Černá smrt – Historie morových ran.

Mor
Mor

Svým rozsahem se jedná o jedinečnou expozici v rámci České republiky, která komplexně přibližuje problematiku a historii moru v českých zemích, ale i v Evropě. Zabývá se původem a přenosem morové nákazy, prevencí a způsoby léčby nemoci a jejími nejen ekonomickými dopady na celou společnost.

Lazaret
Lazaret

Návštěvníci na zámku v Brtnici uvidí například vybavený dobový lazaret se čtyřmi lůžky, o pár kroků dále bude možné vkročit do dobové apatyky, kde najdete vše, co souviselo s léčbou onemocnění morem. Dokonce nebude chybět ani koutek babky kořenářky. Zajímavá je místnost s  aktivními zónami, kde budou moci děti i dospělí poznávat bylinky, ochutnávat čaje, luštit křížovky nebo vyrábět amulety.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz