Zábavné prázdninové programy pro rodiny s dětmi na Petříně


Petřínská rozhledna, jedinečná pražská památka a vyhledávaná turistická atrakce, připravila pro děti speciální prázdninový program.

Petřínská rozhledna
Petřínská rozhledna

Program je určen pro děti od 8 do 12 let věku v doprovodu dospělé osoby. Čekají vás 4 různé zábavné projekty v celkem 10 termínech. Program začíná vždy od 15 hodin před samotnou rozhlednou. A co vás tedy čeká?

Petřínská rozhledna
Petřínská rozhledna

Elektrické století na Petříně

Interaktivní komentovaná prohlídka Petřínské rozhledny, během níž se děti dozví, proč vlastně rozhledna vznikla, jaké objevy a vynálezy v 19. století vzrušovaly Prahu a mnoho dalšího. Děti budou spolupracovat s haptickými předměty i pracovním listem. Termíny: 1.7.2015, 29.7.2015, 19.8.2015 a 25.8.2015.

Medailon
Medailon

Jménem jeho veličenstva

Jde o interaktivní program a tvořivou dílnu, kde se děti dozvědí, že králové a císaři nepanovali jen v kdysi dávných dobách, ale i v moderní době. Zemskou jubilejní výstavu r. 1891, jejíž součástí byla i Petřínská rozhledna, navštívil panovník císař František Josef I. Každý návštěvník výstavy si tehdy mohl koupit na památku medailon s císařovým vyobrazením. Děti si pod vedením lektora podobný medailonek také vyrobí a poté si ho odnesou domů. Termíny: 2.7.2015 a 9.7.2015.

Dioráma
Dioráma

Do bludiště jako do kina

Petřínské bludiště, to není jenom bludiště! Každý návštěvník tu může spatřit i dioráma bitvy na Karlově mostě. Co to ale vlastně je „dioráma“ a čím je zajímavé? Je to něco jako kino? A chodili lidé v 19. století do kina? To vše a mnohem více se děti dozvědí na této prezentaci a nakonec si také pod vedením lektora vyrobí své malé dioráma a odnesou si ho domů. Termíny: 8.7.2015 a 26.8.2015.

Zrcadlové bludiště
Zrcadlové bludiště

My si na to posvítíme!

Zde se malí zvědavci dozví, jak naši předkové svítili a od kdy vlastně místo svíček začali používat žárovky. Děti se na této akci seznámí s panem Františkem Křižíkem, dozví se, co byla „koňka“ a co „elektrika“ a vyrobí si kopii pohyblivé pohlednice, která jim bude připomínat „elektrické století“. Termíny: 30.7.2015 a 20.8.2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz