Za zdravím, zábavou i kulturou do Jáchymova


Přijeďte načerpat energii do prvních radonových lázní na světě, zablbněte si v místním aquacentru, nebo navštivte Hornické muzeum.

Lázně Jáchymov
Lázně Jáchymov

Slavné hornické město Jáchymov bylo založeno na počátku 16. století na úpatí Krušných hor u bohatých nalezišť stříbrné rudy. Z jáchymovského smolince izolovali na přelomu 19. a 20. století manželé Curieovi rádium – a radioaktivní voda se nyní využívá k léčbě ve zdejších lázních. Radonová voda, která se zde používá, nemá na rozdíl od jiných zdrojů účinky chemické, ale energetické!

Aquacentrum Agricola
Aquacentrum Agricola

Před šesti lety bylo v lázních otevřeno moderní Aquacentrum Agricola. Tady si můžete v kterémkoliv ročním období užít dvě 25 metrové plavecké dráhy, tobogán, rehabilitační bazének, finskou saunu s parním boxem, kneippův chodník, dětský bazének se skluzavkou a vodopádem, kryokabinu či pobyt v solné jeskyni.

Hornické muzeum
Hornické muzeum

A když už budete v Jáchymově, nezapomeňte také navštívit Hornické muzeum. Muzeum s několika stálými expozicemi představuje dějiny města Jáchymova, hlavně pak poukazuje na nerostné bohatství Krušných hor, dolování stříbra s pohyblivým modelem důlní činnosti, jáchymovskou královskou mincovnu a hornictví všeobecně představuje jako nedílnou součást života v tomto městě.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz