Za dobré vysvědčení zdarma do muzea!


Školní rok utekl jako voda a děti se už jistě nemohou dočkat prázdnin. Co je zahájit v Muzeu hlavního města Prahy?

Muzeum hlavního města Prahy
Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy zve všechny žáky základních škol a studenty středních škol do svých prostor, konkrétně do hlavní budovy, do Podskalské celnice na Výtoni a do Zámeckého areálu Ctěnice, a to zdarma! Podmínkou je mít na vysvědčení jedničku z prvouky, vlastivědy nebo z dějepisu a přijít se s ní pochlubit od pátku 26. června 2015 do úterý 30. června 2015.

Vysvědčení
Vysvědčení

V hlavní budově muzea je možné navštívit velmi zajímavou archeologickou výstavu Hroby barbarů. Výstava přibližuje dramatické období tzv. doby stěhování národů v Čechách, přičemž ohniskem zájmu jsou zcela unikátní nálezy, učiněné při výzkumu pohřebiště z 5. století n. l. Výstava je otevřena každý den od 9 do 18 hodin. Podskalskou celnici na Výtoni mohou děti s rodiči navštívit od 10 do 18 hodin. K vidění je zde momentálně výstava Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltavan.

Kámen v pravěku
Kámen v pravěku

Krásný zámecký areál Ctěnice je otevřen od 10 do 18 hodin a místní zámecký park je otevřen již od 8 a až do 22 hodin. V Zámeckém areálu Ctěnice můžete zhlédnout další oblíbenou archeologickou výstavu Kámen v pravěku. Na výstavě se návštěvníci seznámí s nejstaršími technikami opracování kamene a se širokou škálou kamenných nástrojů, vyráběných v různých obdobích pravěku. Součástí výstavy je dílna, kde si budete moci sami práci s kamennými nástroji vyzkoušet.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz