Za Babičkou do Ratibořic a do Babiččina údolí


Všichni známe nejslavnější dílo Boženy Němcové, povídku Babička, s podtitulem Obrazy venkovského života. Vy se nyní můžete seznámit s místy, kde se odehrává děj povídky, a dokonce i s postavami z tohoto více než 150 let starého příběhu, při akci s názvem Oživení postav z Babičky.

Babička
Babička

Vydejte se ve dnech 10.6. – 14.6. za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic. Postavy, důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové, vás přivítají v místech, ve kterých se děj povídky odehrává.

Babiččino údolí
Babiččino údolí

Při návštěvě krásného zámku v Ratibořicích zcela jistě narazíte kromě paní kněžny a komtesy Hortenzie také na namyšleného komorníka Leopolda. Ve mlýně vás budou vyhlížet veselý mlynář s panímámou mlynářkou a houfem ratibořických dětí, které vás pobaví jejich hrami, zpěvy a říkadly. No a na Starém bělidle se samozřejmě setkáte s laskavou babičkou a jejími vnoučaty.

Zámek Ratibořice
Zámek Ratibořice

Nahlédnout do zajímavé doby Petra Birona, vévody Kuronského, a jeho dcery Kateřiny Vilemíny, vévodkyně Zaháňské, nejznámější postavy spojené s historií ratibořického zámku, je možné nejen při prohlídce samotného sídla, ale především při návštěvě některé z akcí, které se budou během těchto dní konat v areálu zámku a v Babiččině údolí.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz