Z každodenního ruchu vás zítra vytrhne ZPĚVOMAT


V pondělí 25. května se v odpoledních hodinách na pěti místech hlavního města Prahy rozezní „kouzelný“ hudební nástroj – ZPĚVOMAT. O co jde?

Zpěvomat

ZPĚVOMAT je „pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích“, tedy kruh zpívajících a uprostřed kruhu tři židle, na které si může sednout kdokoli z vás, a to zcela zdarma. Kdo se rozhodne vstoupit do ZPĚVOMATU, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat na přání pouze pro něj. Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová.

Zpěvomat

Smyslem celé akce je zasáhnout hudbou všechny lidi, mnohdy i takové, kteří by se s živým zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností nedokázali udělat čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech.

Zpěvomat

Zpívat se bude celé odpoledne na pěti místech, a to na Andělu, na náměstí Míru, na Tylově náměstí, na Jungmannově náměstí a na Dejvické. Jednotlivé kruhy povedou lektoři, jsou jimi zpěvačka a milovnice africké hudby Hanka Říhová, sbormistr Michal Hájek, ostravský a capella muzikant Patrik Kee Kedzierski, dirigent a sbormistr Lukáš Prchal a skladatel a zpěvák Petr Wajsar.

Přijďte a nechte se alespoň na chviličku vytrhnout ze shonu pražské ulice, poručte si vaší oblíbenou a zaposlouchejte se! Možná vám to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti – o ty se s námi pak nezapomeňte podělit!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz