Vznikne šestý díl Básníků, na obrazovku se vrátí téměř všichni jejich hrdinové


Kdo by neznal Štěpána Šafránka, Kendyho, nebo Vendulku utěšitelku. První díl Kleinových Básníků s názvem Jak svět přichází o básníky slavil úspěch již v roce 1982. Dnes, po 33 letech, víme, že se dočkáme šestého dílu a točit se dokonce začne možná už letos.

První příběh podle předlohy Ladislava Pecháčka přilákal téměř 2 miliony diváků, takže ho brzy následovaly další díly, a to: Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básníci neztrácejí naději.

Pavel Kříž
Pavel Kříž

Prozatím poslední epizoda byla uvedena v roce 2003 a hlavní hrdina ságy Pavel Kříž v ní snad konečně potkal tu pravou, "zrzečku" v podání Michaely Badinkové. Ve finále ji vezl na porodní sál. V šestém díle bude mít krásná Michaela s Pavlem již třináctiletého syna, na jehož roli bude mimochodem v nejbližší době probíhat casting. Ještě není jasné, jak se tento díl bude jmenovat, jasné však je, že scénář je již hotov a tvůrci prozradili, že mapuje vývoj hlavních hrdinů za posledních dvanáct let až do současnosti. Inspirace měli pánové mnoho, podle jejich slov je rozhodně na co se těšit.

David Matásek
David Matásek
Pavel Zedníček
Pavel Zedníček

 

Před kameru se znovu postaví většina oblíbených hrdinů. Na roli v nových Básnících zatím kývli Pavel Kříž, David Matásek, Eva Jeníčková, Pavel Zedníček, Tereza Brodská, Josef Somr nebo Lukáš Vaculík. Naopak například Jana Hlaváčová odmítla hrát oblíbenou sestřičku Toničku, ze zdravotních důvodů.

Josef Somr
Josef Somr
Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík

 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz