Vyrazte do pražské ZOO za roztomilými mláďaty


I když oficiálně začalo období plné vůní, barev a dobré nálady už 21. března, ještě začátkem dubna se o nějakém jaru nedalo vůbec hovořit. Nyní se však zdá, že už nás skutečně čeká jen a jen lepší počasí. Události v 7. nejlepší ZOO na světě (žebříček Forbes) tomu nasvědčují.

Švišť lesní
Mládě sviště lesního. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Krásné počasí posledních dnů vylákalo ven spáče. Po téměř šesti měsících jejich zimního spánku tak můžete v ZOO Praha spatřit například sviště lesního nebo psouna prériového. Vůbec poprvé se venku objevil i pár vzácných gibonů stříbrných, které pražská ZOO chová od podzimu loňského roku. Ti byli zpočátku v novém prostředí velmi nesmělí, s příchodem jara se však „otrkali,“ pustili se do prozkoumávání venkovního výběhu a celý den se vyhřívali na sluníčku.

Mláďata Geparda
Gepardí mláďata. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Jaro je v přírodě především obdobím mláďat. V ZOO Praha přišla některá na svět už během zimy, až teď se však osmělují a vydávají se zkoumat okolní svět. Matčin vak opouští mládě klokana horského, ven vyráží i sameček vodušky červené, který je prvním mládětem narozeným v pražské ZOO v roce 2015. Do ohrady nakukují za slunečného počasí i čtyři malí gepardi. Nejnovějšími přírůstky jsou dvě mláďata emu hnědého, o které se stará otec Emil - o mláďata jednoho z největších nelétavých ptáků na světě totiž pečuje výhradně samec, minimálně půl roku po vylíhnutí je vodí, střeží a ochraňuje. Při troše štěstí můžete zahlédnout něco málo přes měsíc starou samičku bonga horského. Jedná se o kriticky ohrožený druh zvířat, v naší nejznámější ZOO se jim však skvěle daří. Samička, která se zatím drží své matky, je již 45. mládětem tohoto druhu v pražském odchovu.

Bongo horský
Bongo horský. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz