Výlety po kouzelném Ladově kraji


Prázdniny jsou za dveřmi a vy stále nevíte, co budete podnikat? Máme pro vás jeden tip! Stačí se vydat kousek za Prahu. Právě tady objevíte nádherný Ladův kraj s řadou naučných stezek a cyklostezek.

Josef Lada
Josef Lada

Ladův kraj je turistický region rozkládající se mezi hlavním městem Prahou a řekou Sázavou. Je pojmenován podle jedné z největších osobností české kultury. Josef Lada, autor známého kocoura Mikeše, mnoha vodníků, víl a dalších pohádkových bytostí, ale také výtvarného ztvárnění Haškova dobrého vojáka Švejka, čerpal inspiraci z kraje kolem rodných Hrusic po celý svůj život.

Velkopopovický Pivovar
Velkopopovický Pivovar

V Ladově kraji vznikla celkem sto padesáti kilometrová síť dobře značených naučných stezek a cyklistických tras. Každý návštěvník si může zvolit různě náročnou trasu nebo absolvovat některý z doporučených okruhů, například Kamenicko, Voděradské Bučiny nebo nejoblíbenější okruhy Hrusický okruh a Velkopopovicko.

Hrusice
Hrusice

Navštivte pohádkově naučné stezky Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice s krásnými obrázky Josefa Lady. Další výjimečnou procházkou je okruh Krajinou barona Ringhoffera. Stezka nabízí nádherný výhled na přírodní park Velkopopovicko a na dech beroucí krajinu Posázaví. Tady absolvujete mimo jiné exkurzi do Velkopopovického Pivovaru, cestu alejí k hrobce rodiny Ringhofferů nebo prohlídku kostela s rotundou a židovského hřbitova v Kostelci u Křížků.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz