Výlet do DinoParku


Kdysi dávno jsem ve slabé chvilce slíbila svojí mamince, že se řádně ujmu své role starší sestry a každý víkend jí na jeden den „zbavím“ alespoň jedné ratolesti. Sobotě přálo hezké počasí a tak jsme zase po dlouhé době vybraly venkovní aktivitu a se sedmiletou sestřičkou Klárkou jsme vyrazily do pražského DinoParku.

Dinopark Praha

DinoPark je dobře dostupný, najdete ho hned u stanice metra Českomoravská, na střeše OC HARFA. Dospělého sem stojí vstupné 150 Kč, dítě do 15 let pak 100 Kč. V této ceně je prohlídka parku a vstup do 4D kina, kde se promítá krátký dokument o prehistorických ještěrech. Tady také započalo naše dinodobrodružství. Film je sice poutavý, mnohem víc si ale člověk všímá speciálních efektů. Například pařez, na kterém sedíte, s vámi nadskakuje s kroky blížícího se Tyrannosaura (blížícího se díky 3D brýlím možná až moc, některé děti, včetně toho „mého“, se dost vyděsily), když se pak stanete součástí ptakoještěřího hejna zase vás pěkně ofoukne studený vzduch. Super zážitek!

Dinopark PrahaPo skončení filmu přišla na řadu prohlídka samotného venkovního parku. Velmi jsem se pobavila hned před vstupem, kde přímo naproti turniketům stál obrovský predátor s otevřenou tlamou a řval. Menším dětem se to né úplně zamlouvalo a jejich rodičům dalo celkem práci je těmi turnikety protlačit. Ale tyhle děti, stejně jako my, určitě potom prohlídky DinoParku nelitovaly. V propracovaném prostředí jsme viděly více jak 20 druhů ještěrů, malé i velké, masožravé i býložravé, za mnohé uvedu například známého Diplodoca, Brachiosaura nebo Stegosaura. U každého z nich si můžete o jeho druhu přečíst spoustu informací, dětičky se s ním mohou vyfotit. Kromě modelů dinosaurů tu uvidíte i skutečné artefakty z dávných dob. V malém pavilonu můžete obdivovat skutečného třetihorního škorpiona, otisk křídel pravěkých vážek nebo třeba fosilie přesliček nalezených na našem území. Velkou chloubou pražského DinoParku je živá druhohorní rostlina WOLLEMIA NOBILIS (na světě je pouze 39 exemplářů!).

Klárka si po prohlídce šla pohrát na dětské paleontologické hřiště a já poseděla v DinoCafé. Naší expedici do pravěku jsme zakončily večeří v DinoGrilu a poté se pomalu vydaly k domovu. Cestou mě sestřička velmi vytrvale bombardovala otázkami typu „proč dinosauři tohle a proč dinosauři támhleto, kde, kdy, jak?“. Proto vám dobře radím, dávejte během prohlídky „pozor!“ Já ho naštěstí dávala..

Výlet do DinoParku vřele doporučuji, užijí si ho jak děti, tak dospělí. Neváhejte vyrazit a dejte nám potom vědět, jak se vám líbilo!

Text a fotografie: Tereza Kaňková


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz