Vyhlídková věž na Svatém kopečku v Olomouci je opět otevřená


Vyhlídková věž v areálu Zoo Olomouc na Svatém kopečku je opět v provozu. Všem příchozím tak znovu nabízí nezapomenutelný výhled až k obzoru.

Olomoucká Zoo

Svatokopecká vyhlídková věž v areálu olomoucké Zoo byla v době své výstavby jedinou rozhlednou v zoologické zahradě tehdejší ČSSR a v současné době zůstává nejvyšší kovovou rozhlednou v rámci všech zoologických zahrad na území naší republiky. Pohledem do krásného údolí se návštěvníci mohli těšit od roku 1974.

Zoologická zahrada Olomouc v posledních letech prochází postupnou modernizací a snaží se zatraktivnit svůj prostor pro návštěvníky. Na řadu přišla také právě vyhlídková věž. Ta tak pozbyla hliníkového opláštění, získala antikorozní nátěr v barvě pískové a modré a od července tohoto roku je opět přístupná všem návštěvníkům.

Olomoucká Zoo

Věž je tvořena ocelovou konstrukcí s půdorysem trojúhelníku. Dosahuje celkové výšky 32 metrů nad zemí a stojí v nadmořské výšce 388 metrů. Po zdolání celkem 128 schodů se vám z horní terasy naskytne pohled na siluetu Jeseníků s dominantou horou Praděd, či na barokní baziliku Navštívení Panny Marie.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz