Vydejte se po stopách Popelky


Vydejte se po stopách jedné z nejkrásnějších českých pohádek. Pohádkovou stezku Po stopách Popelky naleznete nedaleko hradu Švihov v Plzeňském kraji.

Popelka
Popelka

Pohádková stezka vás zavede na místa, kde se natáčela slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku s Libuškou Šafránkovou v hlavní roli. Začneme na hradě Švihov. Místo, kde Popelka žila se svou zlou macechou a nafoukanou nevlastní sestrou Dorou poznáte na nádvoří tohoto hradu. Svého koně Juráška měla ustájeného v konírně, která je dnes výstavním hradním sálem.

Hrad Švihov
Hrad Švihov

Stezka poté povede mimo zámek, po žluté značce směrem na Meziboří. Tam, blízko silnice mezi Švihovem a Mezibořím se nachází sad, kde bydlela sova Rozárka, Popelka jí zde navštěvovala a také tu rozlouskávala své kouzelné oříšky. Poté vás stezka zavede přímo do vsi Meziboří.

Popelka
Popelka

Tady půjdete kolem rybníka, do kterého spadl kočár se zlou macechou a Dorou. Trasa se poté obrací a přes pole vás vede zpět do Švihova. Celá stezka měří 9 km. Klenot české pohádkové pokladnice zná zpaměti snad každý. Návštěva míst, která vám tento příběh plný lásky připomenou, se jistě stane krásným zážitkem.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz