Vydejte se na neobvyklou noční prohlídku Pivovaru Regent


Neobvyklá noční prohlídka pivovaru Bohemia Regent je pro vás v létě připravena každý den.

Třeboňský pivovar

Třeboňský pivovar byl založen již v roce 1379. V průběhu středověku rostla jeho dobrá pověst a po roce 1698 se již ve vlastnictví knížete Schwarzenberga přestěhoval do bývalé rožmberské zbrojnice s vchodem z Trocnovského náměstí. Přestavba pivovaru do současné podoby se uskutečnila ve druhé polovině 19. století.

Třeboňský pivovar

V současné době produkuje pivovar ročně zhruba 80 000 hektolitrů piva devíti druhů pod značkou Regent. Obchodní název pivovaru Regent je odvozen z historické postavy rytíře Jakuba Krčína z Jelčan, který byl zpočátku rožmberským úředníkem a později regentem rozsáhlého majetku pana Viléma z Rožmberka. Pivo se vaří jak tradiční technologií s využitím spilky tak i moderním způsobem, který podstatně zkracuje celý výrobní cyklus.

Třeboňský pivovar

Vy máte nyní možnost zažít neobvyklou noční prohlídku tohoto pivovaru s průvodcem a pochodní, při které prozkoumáte mimo jiné i staré pivovarské podzemí, kde se uskutečňuje celá výroba. Samozřejmě můžete ochutnat nefiltrované nepasterizované pivo přímo z ležáckých tanků. Zkusit můžete také domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic. V letních měsících se prohlídky konají každý den, cena prohlídky je 160 korun, snížené vstupné pro děti a seniory činí 80 korun.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz