Vrcholem oslav Večerníčkova jubilea bude unikátní výstava


Večerníček slaví letos 50 let! Vrcholem těchto velkolepých oslav bude unikátní a svým rozsahem ojedinělá výstava, která začne již 30. května a potrvá do 27. záři 2015.

Večerníček
Večerníček

Cíl? Národní galerie v Praze a Museum KampaValdštejnská jízdárna a Sovovy mlýny se od 30. května tohoto roku s výstavou „Večerníček slaví 50 let“ promění v přehlídku toho nejzajímavějšího, co dětské pohádky na dobrou noc za dobu své existence divákům několika generací nabídly.

Jiří Trnka
Jiří Trnka

Večerníček měl být původně jen „nevinnou“ nenápadnou mini pohádkou, stal se však fenoménem. Tato výstava k oslavám 50. narozenin panáčka s papírovou čapkou přiblíží jeho historii a vznik krátkých kreslených pohádek. Seznámí vás prostřednictvím výtvarných návrhů, originálních kreseb, ilustrací a loutek, se zástupci proslulé české školy animace, do které patřili například Jiří Trnka, Břetislav Pojar či Jan Švankmajer, i s tvorbu jejich pokračovatelů.

Na své si přijdou dětští i dospělí milovníci tradičně pojatých výstav a interaktivních expozic. Na děti čeká například skleněné bludiště Maxipsa Fíka, Rákosníčkův dětský kolotoč nebo Pohádkový les.

Krkonošské pohádky
Krkonošské pohádky

Každý víkend vás navíc čeká zajímavý doprovodný program, který představí významné herecké osobnosti, které jsou s Večerníčkem pěvně spjaté. A to například legendární Jiřinu Bohdalovou a Josefa Dvořáka, kteří propůjčili hlas historicky největšímu počtu pohádkových postaviček, nebo Hanu Maciuchovou, představitelku Anče z divácky nejoblíbenějšího večerníčkového příběhu Krkonošské pohádky.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz