Vítězem Czech Press Photo se stal snímek z kyjevského Majdanu zachycující počátek demonstrací


Letos se konal již dvacátý ročník soutěže žurnalistické fotografie Czech Press Photo. Hlavní cenu získal Filip Singer z European Pressphoto Agency (EPA) za svou fotografii Začátek z počátku demonstrací na kyjevském náměstí Majdan. Snímek zachycuje muže se skloněnou hlavou a zkrvaveným obličejem, který prochází kolem zdi, na níž jsou vyobrazeny zástupy andělů.

Ukrajinský konflikt byl nejčastějším tématem letošního ročníku soutěže. Například v kategorii „Aktualita“ obsadily fotografie z Ukrajiny hned první tři příčky. Kategorii „Lidé, o nichž se mluví“ plně ovládly snímky politiků, ať už to bylo zachycení prezidentské kampaně Andreje Kisky, vítězství Bohuslava Sobotky v parlamentních volbách nebo vstup Andreje Babiše do politiky.

Do jubilejního dvacátého ročníku soutěže se přihlásilo 267 fotografů s 3360 snímky. Hlavní cenu Křišťálové oko si vítěz převezme spolu s odměnou 120 000 korun. Všechny oceněné fotografie budou veřejnosti představeny na výstavě na pražské Staroměstské radnici, která bude probíhat od 21. listopadu do 31. ledna 2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz