Vin Diesel si střihne poručíka Kojaka


Od roku 1973 byl Kojak v podání Tellyho Savalase hvězdou všední televize. Jak to však dopadne, když se holohlavý poručík přenese na plátna kin a ztvární ho rychlý a zběsilý Vin Diesel?

Vin Diesel

Sedmačtyřicetiletý americký herec Vin Diesel, rodným jménem Mark Sinclair Vincent, je miláčkem všech žen. Od jeho první „pořádné“ role ve filmu Zachraňte vojína Ryana uběhlo již více než 17 let. Vin se mezitím stal hvězdou několikadílné akční série Rychle a zběsile. V současné době natáčí celovečerní film o slavném poručíku Kojakovi.

Původní seriál Kojak, jež sleduje případy Thea Kojaka, poručíka z 13. okrsku newyorského Manhattanu, který má velmi osobitý humor, holou hlavu a věčně lízátko v koutku úst, se vysílal na stanici CBS do roku 1978 a považuje se za zrod civilního detektivního seriálu.

Před deseti lety vznikl pokus o vzkříšení seriálu. V novém cyklu Kojak hrál titulní roli Ving Rhames, ale již po devíti epizodách byl projekt zastaven pro velmi nízkou sledovanost. Nicméně Diesel věří, jakožto nejen hlavní hrdina ale i producent filmu, že tato verze Kojaka bude úspěšná a dostane se na plátna kin nejpozději do roku 2016.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz