Velkolepá studentská oslava jara Majáles 2015 je za dveřmi


Majáles je studentská oslava příchodu nejkrásnějšího ročního období - jara, jejíž tradice sahá až do středověku. Studenti v tento čas chystají majálesový průvod, staví alegorické vozy, obléknou se do kostýmů a s poraženou májkou vyráží k místu konání slavnosti, kde se uskuteční open-air festival plný známých tváří. Nakonec si zvolí svého krále, který by měl být po celý rok oporou všech studentů. Stejně jako v předešlých letech vás i tento rok čeká nabitý program v Praze, Brně a Hradci Králové. Teď vám prozradíme, na co přesně se můžete v konkrétních městech těšit.

Majáles ilustrační foto
Majáles ilustrační foto

Majálesový maraton odstartuje v Hradci Králové, kde 9. ročník tradičních studentských oslav vypukne již 24. dubna. Průvod vyjde ve 12:30 z Baťkova náměstí směrem k Šimkovým sadům. Zde se poté můžete těšit na bohatý hudební program. Zahraje Tomáš Klus, Skyline, Chinaski, Inekafe, Vypsaná fixa, Wohnout, Xindl X či Pipes & Pints. Součástí doprovodného programu bude stavění májky, soutěžní koncert kapel nebo projížďka městem na kolečkových bruslích.

V hlavním městě Praze se bude Majáles konat v pátek 1. května a to již po jedenácté. V rámci širšího programu se můžete po celý duben účastnit různých studentských festivalů a volnočasových aktivit, například plavby na šlapadlech. Oslavy vyvrcholí velkým open-air festivalem na letišti v Letňanech, kde se nachází areál se sedmi venkovními a třemi krytými scénami. Představí se zde kapely a interpreti jako například Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Chinaski, Mandrage, No Name, Paulie Garand nebo ATMO music. Od 20:15 pak můžete se svými přáteli na plátně sledovat zápas Česko – Švédsko.

Majáles ilustrační foto
Majáles ilustrační foto

Moraváci, letos se můžete účastnit již 12. ročníku Brněnského Majálesu, který tvoří 2 základní bloky - průvodní program s několika zajímavými akcemi a hlavní den oslav, tj. 7.května. Na open-air festivalu na brněnském Výstavišti vystoupí například Michal Hrůza, PSH, UDG, Kontrafakt, Rybičky 48, Voxel nebo Slza. I Brňáci si samozřejmě zvolí svého krále, prince i MISS pro rok 2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz