Věda je zábava! V iQparku Liberec


Experimenty, labyrinty, vodní hrátky, příroda a energie, hry a hlavolamy, klamy a iluze, či škola hrou. To vše najdete v science centru iQpark v Liberci.

iQpark Librec
iQpark Librec

iQpark vám zpřístupní záhadný svět vědy a techniky. Jeho základním principem je interaktivnost se zapojením co největšího množství smyslů. Návštěvníci každého věku zde formou her a experimentů poznávají a zkoumají takové jevy, které se běžně dějí kolem nás, ale víme vůbec… Jak vlastně fungují?

iQpark Librec
iQpark Librec

K tomu nejzajímavějšímu jistě patří vodní hrátky, zrcadlové bludiště, vodní rotující tunel, bublinárium, či Fakírovo lože. POZOR! Zde je sahání na exponáty přísně přikázáno, protože prokazatelným faktem je, že nejlépe porozumíte tomu, co si sami vyzkoušíte! Návštěvníci iQparku se mohou vyfotit s nejvyšším mužem planety, zahrát si na moderátora předpovědi počasí, vyrobit elektřinu nebo prozkoumat své tělo termokamerou.

iQpark Librec
iQpark Librec

IQpark se nachází v libereckém zábavním komplexu Babylon a je otevřen každý den od 9 do 17 hodin, v sobotu dokonce do 19 hodin. Základní vstupné činí 140 korun, snížené pak 90 korun. Doba prohlídky celého centra vám zabere zhruba 2 až 4 hodiny.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz