Večerní prohlídky při svíčkách v Loretě Rumburk


Mariánské poutní místo v Rumburku a jedna z nejhodnotnějších loretánských kaplí v České republice se v červenci a srpnu tohoto roku otevře ve večerních hodinách pouze čtyřikrát.

Loreta Rumburk
Loreta Rumburk

Do Lorety Rumburk se vrací večerní prohlídky při svíčkách. Nabízí nevšední zážitek z varhanní hudby, duchovních skladeb v kontrastu ticha, tmy a svitu svíček a hlavně z vyprávění poutavých a tajemných příběhů, které se v Loretě Rumburk a kapucínském klášteře před mnoha lety staly.

Večerní prohlídka
Večerní prohlídka

Při večerních prohlídkách Lorety Rumburk je k vidění barokní kapucínský klášterní kostel sv. Vavřince s kapucínským chórem a křížová chodba s bohatou malířskou výzdobou. V loretánské kapli Panny Marie z počátku 18. století pak na návštěvníky čeká milostná socha Černé Matky Boží loretánské, požehnaná papežem Inocencem XII. V rokokové poutní kapli Svatých schodů si účastníci prohlédnou restaurované nástropní malby a výjimečnou sochařskou galerii židovských obchodníků a římských vojáků. Na schodišti Svatých schodů je pak k vidění 53 křížků, pod nimiž jsou uloženy ostatky 18 římských mučedníků.

Večerní Loreta
Večerní Loreta

Seznámení s historií barokního poutního areálu v Českém Švýcarsku se pořádá již čtvrtou sezónu. Letos v létě se tyto unikátní prohlídky konají pouze čtyřikrát! Večerní prohlídky při svíčkách proběhnou v úterý 14. 7., 28. 7., 18. 8. a 25. 8. 2015, vždy od 20 do 21:30 hodin.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz