Ve středu začal devátý ročník festivalu německého filmu Das Filmfest


Již devátým rokem představuje Das Filmfest českému publiku aktuální hrané i dokumentární snímky z Německa, Rakouska a Švýcarska. Tématem letošního ročníku je odhalení, ať už se jedná například o odhalení praktik světa vysoké ekonomiky nebo o nastínění pozadí procesů okolo Pussy Riot. Festival byl zahájen ve středu 15. října v Praze, v pondělí 20. října se přesune do Brna.

Na návštěvníky čekají čtyři desítky filmových snímků a také blok krátkometrážní tvorby, všechny filmy budou doprovázet české titulky, v některých případech bude k dispozici i anglický překlad.

Podívat se můžete například na filmy, které budou v bojích o Oscara za cizojazyčný film konkurovat českému dramatu Fair Play. Za Německo to bude vyprávění o milostném trojúhelníku, do něhož byl zapleten Friedrich Schiller, s názvem Milované sestry, za Rakousko alpský western Temné údolí. České diváky by mohl zaujmout i dokument o brněnské vile Tugendhat nebo film Brundibár, připomínající legendární dětskou operu nastudovanou v Terezíně během druhé světové války.

Promítání německých filmů v rámci festivalu Das Filmfest probíhá v pražských kinech Lucerna a Atlas, v Brně to budou kina Art a Scala


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz