Včelí svět v Hulicích


V budově bývalé školy v Hulicích (okres Benešov u Prahy) je otevřena unikátní expozice, která představuje hravým způsobem život včelstva a jejich produkty.

Včelí svět - obří plástve
Včelí svět - obří plástve

Hulická expozice záměrně vynechává typické muzejní artefakty, a o to víc se soustředí na současné moderní technologie. Lidé se tu tak mohou projít velkým včelím úlem s obřími plástvemi, na dotykových monitorech si prohlédnout anatomii včely, zahrát si kvíz ze života včel anebo si pustit a zaposlouchat se do zvuků úlu.

Včelí svět - expozice
Včelí svět - expozice

Projekt Včelí svět spojuje dva významné prvky. Za prvé si klade za úkol představit atraktivní život včel kvalitní prezentací a přinést tak návštěvníkům neopakovatelné zážitky, za druhé má pak významný výchovně-vzdělávací přínos v otázce ochrany včel, které jsou nezbytnou součástí přírodního koloběhu a zároveň ohroženým přírodním druhem, jehož počty se stále snižují.

Včelí svět v Hulicích
Včelí svět v Hulicích

Expozice je ve svém obsahu i rozsahu jediným obdobným projektem ve střední Evropě. Zavítat sem můžete od dubna do září každý den kromě pondělí od 10 do 16 hodin, o víkendu pak až do 17 hodin. Základní vstupné činí 50 korun, snížené pak 30 korun.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz