V Zeměráji na jihu Čech zažijete skutečný středověk


Prožijte jeden den ve vesnici 12. století. V Zeměráji nedaleko Tábora je připraven skvělý program pro celou rodinu.

Zeměráj
Zeměráj

Připravena je pro vás přírodní krytá herna, archeologické naleziště, bludiště, lukostřelnice a na 100 různých her, dobrodružných prvků a hlavolamů. Projít se dokonce můžete po kilometr dlouhé stezce NABOSO, jediné v České republice, celé dotvořené z přírodních materiálů. A ano, projdete si jí, jak název napovídá, naboso! Věděli jste, že je to velmi zdravé a neuvěřitelně uvolňující?

Zeměráj
Zeměráj

Pánové se mohou v Zeměráji seznámit s dávnými postupy při stavbě domu, s technikou přípravy hliněných vymazávek, vyzkoušet si ruční zpracování dřeva, nebo třeba sekání kosou. Dámy mezitím namelou mouku, připraví placky na ohni a v jámě upečou maso. Potom vyčešou ovčí vlnu a upředou nit. Ratolesti si mohou vyzkoušet hrnčířský kruh nebo bubny z kozí kůže a určitě si zahrají špalíkovanou. Zručnější děvčátka si mají možnost utkat ozdobný náramek a ten si poté odnést na památku.

Zeměráj NABOSO
Zeměráj NABOSO

Zážitkový park Zeměráj je otevřen v květnu, červnu a září o víkendech a svátcích od 10 do 18 hodin, o letních prázdninách pak každý den od 9 do 19 hodin. Výše vstupného do areálu je jednotná a činí 90 Kč za 1 osobu. A pozor! V areálu Zeměráje – na stanovištích tvůrčích dílen a v Hospůdce Pod hrází - se platí pouze místní měnou zvanou „Smíšek“. Směnárna se nachází ve vstupní pokladně. 1 Smíšek = 10 Kč.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz