V sobotu vypukne Pražská muzejní noc


V pořadí již 12. Pražská muzejní noc nabídne noční prohlídky muzeí a galerií, bohatý doprovodný program a tradičně zůstane zachován i vstup zdarma a bezplatná přeprava speciálními autobusovými linkami. Objevte kouzlo muzeí ve večerním čase, budete překvapeni!

Muzejní noc

V rámci akce Pražská muzejní noc máte možnost poznat kouzlo noční Prahy a jejího kulturního dědictví. V sobotu 13. června budou od 7 hodin večer až do 1 hodiny ráno zpřístupněna zdarma muzea, galerie a další kulturní instituce, které se do Pražské muzejní noci tradičně zapojují.

Muzejní noc

Letos půjde o 48 institucí v celkem 80 objektech. Mezi zúčastněnými nechybí například Národní muzeum, Národní galerie, Národní technické muzeum, Galerie hl. města Prahy, MeetFactory, Muzeum hl. města Prahy, Památník národního písemnictví, Židovské muzeum v Praze, Botanická zahrada hl. města Prahy, Výtopna Zlíchov, Novoměstská radnice, Uměleckoprůmyslové muzeum, anebo letos nově Knihovna AV ČR, Galerie Villa Pellé, Muzeum historických nočníků a toalet, lékařská fakulta Univerzity Karlovy, či České dráhy s Vládním salonkem na Hlavním nádraží.

Muzejní noc

Spojení mezi jednotlivými objekty zajistí speciální autobusové linky, které budou návštěvníkům k dispozici od 18:30 hodin do 1:15 hodin. Pokud byste si s čímkoli nevěděli rady, můžete navštívit informační stany. Ty budou celkem dva, jeden na Václavském náměstí před budovou Národního muzea a druhý na náměstí Jana Palacha.

Národní technické muzeum

Kromě prohlídky expozic a objektů se můžete těšit na přednášky, koncerty, výtvarné dílny i divadelní představení. Jste fandové do filmu? Pozor, bude tu připraven filmový blešák, kde si budete moc obohatit svou filmovou sbírku. A kdyby na vás náhodou večer přišel hlad, navštivte Velkou žranici, kde si pochutnáte na sladkých i slaných dobrotách. Váš vlastní program sobotní noci si můžete naplánovat v aplikacích Moje muzea a Moje noc.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz