V pátek vypuknou v Domažlicích Chodské slavnosti


Každoročně vítají pořadatelé na několika scénách na šest stovek účinkujících - sólistů a členů národopisných souborů z Česka i ze zahraničí.

Chodské slavnosti

Domažlice jsou centrem národopisné oblasti Chodsko, v níž je doposud živě udržována tradice lidové dudácké hudby, tanců, zvyků a obyčejů. Chodské slavnosti jsou jedním z nejstarších folkloristických festivalů v České republice. Pořádají se pravidelně každý rok již od roku 1955.

Chodské slavnosti

Mimořádnou událostí letošního ročníku bude samotné zahájení celého festivalu, které proběhne 14.8.2015 od 17 hodin a bude spojeno se slavnostním odhalením Pomníku bitvy u Domažlic na Baldově. Mezi důležitá témata, která protnou některé pořady v hlavní programové nabídce, bude patřit také například připomínka 90 let od úmrtí J.Š.Baara, 60 let Konrádyho dudácké muziky či 60 let společného zpívání sester Kuželkových.

Chodské slavnosti

V pořadech se představí všechny významné chodské soubory. Nebudou chybět vystoupení Chodského souboru Mrákov, Národopisného souboru Postřekov, Konrádyho dudácké muziky, Domažlické dudácké muziky a mnoha dalších. Kromě vystoupení sólistů z Chodska i jiných folklorních oblastí ČR budete mít možnost vidět i soubory ze zahraničí. Svůj folklor zde letos představí Anglie, Tchai-wan, Turecko a Německo.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz