V obci Oleško se nachází jedinečná japonská zahrada


Japonská zahrada v obci Březová - Oleško nedaleko Prahy vás okouzlí nádhernými bonsaji, perfektně tvarovanými dřevinami, kameny a hlavně vodou, která je pro japonskou zahradu tradiční a dodává jí nevšední půvab.

Japonská zahrada

Historie této zahrady sahá až do roku 1937. Tehdy pozemek koupil Václava Wiesner k rekreačním účelům a vysadil zde listnáče a jehličnany ve stylu anglického parku. Převážná většina původní výsadby je zde dodnes. Současní pokračovatelé, Václav Wiesner ml. se svou manželkou, však začali zahradě vtiskávat novou, japonskou podobu.

Japonská zahrada

Prohlídková trasa s výkladem, po které vás po domluvě provedou samotní majitelé, je rozdělena do dvou částí. Ta první - Zahrada tří bran začala vznikat v roce 1994. Rozprostírá se na ploše asi 350 metrů čtverečních a je ztvárněna do tradičního symbolu reprezentujícího síly jin a jang. Tři brány pak tvoří živé oblouky tvarovaných dřevin.

Pro Zahradu nad řekou, zaujímající plochu přes 1000 metrů čtverečních, jsou typické japonské lampy, sošky, plastiky a hlavně potůček a jezírko s Koi kapry. Zahrada je koncipována tak, že při její procházce stále znovu a znovu objevujete nečekaná zákoutí a naskýtají se vám nové a nové průhledy. Ze zahrady se vám také nabízí nádherný výhled do okolní krajiny.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz