V Království železnic na pražském Smíchově najdete největší modelovou železnici v ČR


Stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut a promakaný dopravní systém, modely významných staveb a míst České republiky a mnohem víc! To je Království železnic v Praze na Smíchově.

Království železnic

Součástí Království železnic je stálá výstava z historie železnice na našem území, výstava o historii a současnosti řemesel na železnici. Zdejší modelové kolejiště se pravidelně postupně rozrůstá o další segmenty. Království železnic bude nakonec představovat jakýsi obraz České republiky, kde se setkáte s modely nejvýznamnějších dominant naší země.

Království železnic

V dubnu 2014 zde byla otevřena nová část největšího modelového kolejiště ve střední Evropě - Liberecký kraj, včetně funkční kabinové lanovky na Ještěd. Návštěvníci si tak denně mohou prohlédnout již ohromujících 574 čtverečních metrů modelové železnice. V provozu jsou dále kraje Ústecký, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský a hlavní město Praha.

Království železnic

Otevřena je také samostatná, velmi zajímavá, expozice urbanistického modelu Prahy. V měřítku 1:1000, můžete na ploše 114 metrů čtverečních spatřit ucelený model Prahy konce 20. století. Model je nově doplněn o speciální technologie audiovizuální techniky. Pomocí kamer si můžete například sami přiblížit a prohlédnout jednotlivé objekty, celé městské části a vyhledat a zobrazit důležité budovy nebo historické památky.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz