V České republice po 4 letech vystoupí legendární Roxette


Švédští Roxette jsou jedni z nejúspěšnějších světových hitmakerů. Jejich velká chvíle přišla na konci 80. let s průlomovou skladbou Look. Od té doby kapela se svými skladbami ovládala nejeden žebříček po celém světě. Především díky kultovním hitům jako It Must Have Been Love, Listen To Your Heart, How Do You Do!, Dangerous nebo Sleeping In My Car prodali Roxette po celém světě přes 75 milionů alb.

Plakát turné Roxette
Plakát aktuálního turné Roxette

Po téměř desetileté nucené přestávce, během níž se Marie Fredriksson zotavovala z rakoviny, se Roxette opět sešli v roce 2011. Vydali nové album Charm School a se singlem She’s Got Nothing On (But The Radio) opět obsadili vrcholky světových hitparád. Na následném turné pak kapela objela celý svět a představila se na více než 150 koncertech. Tehdy se také naposledy ukázala v České republice.

Nyní po 4 letech máme možnost si opět poslechnout hity našeho mládí pěkně naživo. Na plánovaném evropském turné v roce 2015 odehrají Roxette 29 koncertů v 18 různých státech a nezapomenou ani na naši malou zemičku. 21.5.2015 vystoupí Marie a Per v pražské O2 aréně a 15.6.2015 v ČEZ aréně v Ostravě. Během této šňůry oslaví kapela třicáté výročí svého vzniku, turné se proto jmenuje „The XXX Anniversary Tour“.

Legendární duo Roxette
Legendární duo Roxette


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz