Unikátní virtuální prohlídky Kanceláře Václava Havla


Až do konce tohoto roku máte jedinečnou možnost navštívit prostřednictvím internetu prostory kanceláře ve Voršilské, kde pracoval pan Václav Havel po skončení své prezidentské funkce v roce 2003.

Václav Havel
Václav Havel

Konečně, po třech letech usilovné práce, otevírá Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 virtuální Kancelář Václava Havla. Projekt umožní široké veřejnosti prohlídku prostor, kde trávil bývalý prezident svá léta po odchodu z Hradu, včetně prohlídky jeho nejrůznějších osobních předmětů, které nadaci věnovala Dagmar Havlová.

Havel Dalajláma
Havel Dalajláma

Krásné prostory KVH, architektonicky upravené Bořkem Šípkem, se za svou historii staly svědky mnoha výjimečných setkání. Navštívil je americký prezident Bill Clinton, tibetský duchovní vůdce Jeho Svátost Dalajláma, Joan Baez, Tom Stoppard, Kofi Annan, Lou Reed, Suzanne Vega a další.

Kancelář Václava Havla
Kancelář Václava Havla

Virtuální prohlídka bude návštěvníkům zpřístupněna ve dvou jazycích na internetové adrese www.vaclavhavel.com. Na této doméně můžete rovněž zhlédnout například čestná uznání a ceny ze zahraničních univerzit, nespočet fotografií a podobně.

Kancelář Václava Havla
Kancelář Václava Havla

Prohlídka bude dostupná také v AppStore jako aplikace pro iPhony a iPady, do budoucna se počítá i s verzí pro Android. Tyto aplikace můžete stáhnout zdarma a bezplatná bude rovněž prohlídka první vstupní místnosti. Náhled do dalších místností bude zpoplatněn 80 korunami. Tato částka bude poté použita na další vývoj aplikace a na údržbu a správu prostor.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz