Ujíždíte na kostkách?


Od teď až do konce srpna můžete navštívit největší výstavu Lega v České republice, která se koná na Lipně, přesněji v areálu Lipno Point.

POPISEK (NEVIDITELNÝ) OBR

Největší výstava Lego modelů v České republice „Ujíždíme na kostkách“ otevřela své brány již 30. května 2015. Výstava, kterou každoročně zhlédnou desítky tisíc návštěvníků, potrvá do konce srpna tohoto roku. K vidění jsou zde až šestimetrové modely, které postavili sami fanoušci Lego kostiček. Mezi nejžhavější instalace rozhodně patří katedrála sv. Víta, která měří přes tři metry a její součástí je i osvětlení a pohled do interiéru stavby prostřednictvím kamery.

POPISEK (NEVIDITELNÝ) OBR

Dalšími skvěle propracovanými modely jsou antické divadlo, hrad Bezděz, Tančící dům nebo pohyblivé obří ruské kolo na pouti. Nechybí ani hrad Rožmberk, zámek Hluboká či brněnská vila Tugendhat. Celá výstava zaujímá plochu neuvěřitelných 1 300 m2.

POPISEK (NEVIDITELNÝ) OBR

Sekce Lego Technic stoprocentně potěší všechny milovníky letadel, autíček, stíhaček či vláčků, kteří dokonce mohou vybrané modely řídit. Návštěvníci zde mají také možnost zahrát si tělem ovládané LEGO hry na XBOX Kinect, shlédnout filmy s Lego tématikou např. Lego Friends nebo se dozvědět něco o historii a vývoji této celosvětově oblíbené stavebnice. Obrovské město City Point s metrem, poutí či hudebním festivalem, vám pak umožní stát se osvětlovačem na koncertě nebo povozit obyvatele města na labutích, autodromu či ruském kole.

POPISEK (NEVIDITELNÝ) OBR

Samozřejmostí je dětský koutek s hromadou kostek, který spolehlivě zabaví děti všech generací. Výstava je otevřena každý den od 10 do 20 hodin. Vstupné činí 160 korun, snížené pak 120 korun.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz