U příležitosti nedožitých sedmdesátin Petra Nováka vznikla výstava i film


V PopMuseu na Praze 6 začala před pár dny výstava s názvem 52 let na kolotoči svět, která je poctou legendárnímu zpěvákovi a skladateli Petru Novákovi. Ten by býval letos oslavil 70. narozeniny.

Petr Novák
Petr Novák

Petr Novák, legenda české hudby! Autor hitů jako Já budu chodit po špičkách, Náhrobní kámen, Hvězdičko blýskavá či Povídej, se narodil 6. září 1945 a zemřel 19. srpna 1997. Pražské PopMuseum připravilo expozici 52 let na kolotoči svět s podtitulem Život a doba Petra Nováka. Ta bude v prostorách KC Kaštan otevřena až do 31. října 2015.

Popmusem Praha
Popmusem Praha

Spoluautor výstavy Radek Diestler poukazuje na fakt, že za celou historii fungování PopMusea byla jen asi jedna desetina výstav věnována pouze jedné osobě. Je to pocta, kterou si musí umělec vydobýt. A tvorba Petra Nováka si toto rozhodně zaslouží!

Kulturni centrum Kaštan
Kulturni centrum Kaštan

Vystaveny jsou unikátní materiály z bohatých sbírek Novákova fan klubu, fotografie, obaly desek, zpěvníky, plakáty i úmrtní oznámení s posledním přáním zesnulého zpěváka. Velkou pozornost věnuje výstava krátkodobému angažmá Petra Nováka ve skupině Flamengo.

Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk

Pro fanoušky autora mnoha hitů je tu ještě jedno překvapení! Česká televize před nedávnem oznámila, že režisér a scenárista Ivan Fíla připravuje o Novákovi celovečerní film nazvaný Den štěstí. Legendu českého beatu ztvární herec a zpěvák Vojta Dyk.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz